Tematy maturalne z j.polskiego na ustny

Warszawa jest kobietą! - warszawajestkobieta

Temat: Matura 2009
Witam :) Poszukuje "materiałów" do ustnej matury z języka polskiego. Jeśli ktoś byłby w posiadaniu czegoś takiego to zapraszam na PW lub gg to się dogadamy ;) Pozdrawiam :)
Źródło: gram24.pl/showthread.php?t=126390Temat: Jacek Kaczmarski
Witam, znalazłem sie tutaj poniewaz mam dosc powazny problem. Za 2 tygodnie mija termin mojej ustnej matury z jezyka polskiego a ja nie mam pracy:/ Moj temat to rzeczywistosc PRL-u w piosenkach i tekstach kabaretowych. Czy moglby mi ktos opisac jak kaczmarski widzial prl albo chociaz podrzucic mi pare interpretacji jego tekstow. Pomocne moze tez byc to ktore z jego tekstow zawieraja tresci czysto polityczne. Pozdrawiam. p.s. nie koniecznie musi to byc Jacek.
Źródło: fir.mistbinder.org/viewtopic.php?t=707


Temat: Skandynawistyka
Dot.: Skandynawistyka   Witam Was. Mam małe pytanko odnośnie Skandynawistyki. Jeśli w przypadku niepowodzenia na pisemnej maturze z polskiego, mozna podac komisji rekrutacyjnej aby wzieli pod uwage wynik z ustnej matury z jezyka polskiego (jesli wypadlaby lepiej niz pisemna)? chodzi mi o to czy na UG jest taka mozliwosc? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam ;)
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=415037


Temat: czytanie
...świat" i "Zdążyć przed Panem Bogiem". Potem tylko jeszcze "Tango". Ale najmniej chce mi się zabrać za przeglądanie książek do matury ustnej w poszukiwaniu cytatów. Temat mam niby łatwy, według mnie, ale jako literaturę mam kilka utwórów kilkutomowych. I teraz trzeba to będzie jeszcze raz przeczytać, żeby w bibliografii móc zaznaczyć, na podstawie których rozdziałów będę mówić. Nie podoba mi się formuła ustnej matury z języka polskiego.
Źródło: krupek12.webd.pl/wilczeforum2/viewtopic.php?t=113