czym zdezynfekować mieszkanie

Warszawa jest kobietą! - warszawajestkobieta

Temat: Co wiem o FIPie
Jezeli nasz kot chorowal na FIP powinniśmy dobrze zdezynfekować mieszkanie(dom) zanim zdecydujemy się na kolejnego kociaka. FIP ( z tego co mowil mi weterynarz) roznosi sie na ubraniu, butach , czlowieku, jest więc obecny w naszym otoczeniu nawet po odejściu naszego kota. Zastanawialam się jak zdezynfekować dom tak abu byl on dla kolejnego kociaka bezpieczny, ale równocześnie nie zniszczyć mebli ( np domestosem). W przypadku FIP wietrzenie mieszkania raczej nie pomoże. Otrzymałam odpowiedz...
Źródło: forum.miau.pl/viewtopic.php?t=7808Temat: Cygan....i my po odejściu Dymka
...zrobiłabym wszystko by mu pomóc...jednak nie udało się i mam cały czas poczucie porażki... Cygan jest bardzo zywotny i wesolutki...cały czas obserwujemy go i sprawdzamy na milion sposobów czy nie ma objawów... Nie mam możliwości iziolowania kotów gdyz mam kawalerkę i zero drugiego pomieszczenia dla Terkotki...odczekam jakiś czas i spróbujemy....Nie mam pewności, że po pół roku ten wirus się nie uaktywni...jednak zrobiliśmy tak dużo by zdezynfekowac mieszkanie, że nie mogę żyć w ciągłym strachu...a póki co tak własnie żyję...
Źródło: forum.miau.pl/viewtopic.php?t=13044


Temat: robale, pomocy!!!!
W skrocie - odrobacza sie przynajmniej dwa razy, zwykle w odstepie 14 dni. Po kazdym odrobaczaniu dobrze jest w miare dokladnie zdezynfekowac mieszkanie, czyli umyc wszystkie powierzchnie mocno rozcienczonym np Chloroxem i wyprac co sie da z tkanin. Przeczytaj najlepiej watki, tam jest duzo wskazowek.
Źródło: forum.miau.pl/viewtopic.php?t=14435


Temat: Dziwne znamie/ukąszenie - na poważnie
Może reakcja alergiczna, jak samo nie zniknie zmienić dietę styl życia, spalić ubrania, zdezynfekować mieszkanie. Gdy nie pomoże usunąć operacyjnie. Na poważnie: To naprawdę może być alergia lub podrażnienie skóry, radził bym zmienić forum na jakieś medyczne.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1361364.html


Temat: Ratunku - robale na szałwi! (mszyce?)
...Na szałwi zagnieździło się jakieś mszycowe świństwo w ilości chyba niestety skazującej ją na zagładę, choć w sumie na razie wygląda nieźle Chciałam zapytać, czy da się ją jakoś uratować, ale przede wszystkim - czy nawałnica mszyc zagraża też sąsiadom? Na razie nie widać ich ani na rozmarynie ani na tymianku, ale nie wiem... Czy na tych zdjęciach (po powiększeniu) te małe białe kuleczki to jajeczka? Jeśli tak, to chyba musze zdezynfekować mieszkanie... Masakra. Swoją drogą skąd takie robale na roślinach, które nigdy nie miały kontaktu ze złym światem zewnętrznym?
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=14253