czym ciąć granit

Warszawa jest kobietą! - warszawajestkobieta

Temat: Formatowanie płyt, schodki po cięciu
Posiadam piłę z monstalu. Do marmuru używam dysku z wehy tnąc konglomerat na raz 3cm nie ma problemu przy cięciu na dwa razy po cięciu pojawia się delikatna linia, schodek po cięciu na dwa. W przypadku cięcia granitu 3 cm, również na dwa razy występuje ten sam, problem dysk wehy z literą W. Czy to może być problem świeżego nie ułożonego dysku czy też samej piły, a może jest to normalne zjawisko. W przypadku parapetu taki schodek można usunąć przez polerowanie. Ale tnąc formatki na płyty fasadowe jest to niedorzeczne.
Źródło: forum.swiat-kamienia.pl/viewtopic.php?t=28Temat: Kamień polny - jak rozłupać?
Kamienie polne, czy głazy narzutowe to w większość kamienie z granitu. Mogą ważyć kilka ton. Można je łupać jedynie za pomocą wiertła, specjalnych klinów i solidnych młotów (4 - 5 kg) dobrze jak są na długich trzonkach.. Lub przewieść do warsztatu kamieniarskiego (tego do nagrobków), tam mają specjalne narzędzia do łupania i cięcia granitu. Mniejsze kamienie można łupać za pomocą solidnego młota, uderzając raz za razem w to samo miejsce, miejsce jego rozłupania. Z reguły po kilkunastu uderzeniach kamień pęka. Niestety wymaga to znajomości budowy kamienia, trzeba znaleźć takie miejsca na kamieniu, aby młot nie odbijał. Wtedy cała energia uderzenia jest pochłaniana przez kamień i osłabia się wiązania między kryształami. Moim zdaniem takie większe...
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=28790


Temat: jak to zrobić?
prosze o pomoc kamieniarzy... mam piłe mostowa do ciecia granitu, ale chcialbym wykonac blat polokrągły i nie wiem za pomoca jakiego urzadzenia wyciac taki blat?? pomorzcie!! jak sie wycica takie blaty np na okrągłe stoły, na półokrągłe meble itd??
Źródło: forum.swiat-kamienia.pl/viewtopic.php?t=65